close
تبلیغات در اینترنت
در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود

صفحه وب|هر آنچه مورد نیاز شماست

اخبار و اطلاعیه

مرجع انشابه وبسایت صفحه وب بزرگترین مرجع مطالب درسی در ایران خوش آمدیدمرجع انشا

پربازدید ترین وبلاگ بلاگفا,پر بازدید ترین سایت ایران,بزگترین وبلاگ بلاگفا,بزرگترین سایت ایران

مرجع انشابرای ارسال مطالب درسی خود به ما و ثبت  با نام شما در وبسایت با ایمیل ما در ارتباط باشیدمرجع انشا

amintoujgi@gmail.com

 

,مر,انا,انشا طنز,انشا ادبی,انشا آزاد,انشا با موضوع آزاد

مرجع انشاهرگونه پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق نظرات  پستها اعلام نماییدمرجع انشا

 

برای پیوستن به کانالمون در تلگرام کلیک کنید

 

موفق و موید باشید..!

  • نویسنده :
  • بازدید : 101 مشاهده

با سلام خدمت دوستان عزیز وگرامی پایه های مختلف با توجه به کانی های موجود طبقه بندی میشود

شیشه :

شیشه از نظر ساختمان مولکولی در حالت جامد آرایش مولکولی نامنظم دارد . در درجه حرارت های بالا ، شیشه مثل هر مایع دیگری رفتار می کند . اما با کاهش دما ، گرانروی آن به طور غیر عادی افزایش می یابد و باعث می شود مولکول ها نتوانند در آرایشی که لازمه کریستال شدن است ، قرار گیرند . به این ترتیب شیشه از نظر ساختمان مولکولی مانند مایعات نامنظم است ، ولی این ساختمان غیر منظم ، دیگر متحرک نیست .

شیشه جسمی سخت است که سختی آن حدود 8 است و همه اجسام بجز الماسه ها را خط می اندازد . وزن مخصوص شیشه 2.5 گرم بر سانتیمتر مکعب بوده و بسیار ترد و شکنده است . شیشه در مقابل تمام مواد شیمیایی حتی اسیدهای قوی و بازها مقاومت کرده و تحت تاثیر خورندگی واقع نمی شود ، به همین علت ظرف آزمایشگاهی را از شیشه می سازند.  فقط اسید فلوئوریدریک ( HF ) بر آن اثر داشته و شیشه را در خود حل می کند .

تاریخچه :

شیشه گری یکی از قدیمیترین حرفه های است که که بشر به آن اشتغال داشته است . مصری ها سازنده اولین اشیای شیشه ای بوده اند که ظروف بدست آمده از حفاری های مصر قدمت 5000 ساله دارد . رومیان نیز در فن شیشه گری مهارت داشته اند و در این صنعت از سایرین پیشرفته بودند . رونق شیشه سازی در نخستین ادوار تاریخ اسلامی صورت گرفته است ، زیرا هنری بود که در مساجد و زیارتگاه ها و تزئینات مذهبی جلوه خاصی داشته و مورد استفاده قرار می گرفت .

در ایران نیز ساختن شیشه قدمت تاریخی دارد . و نخستین واحد ماشینی تولید شیشه ساختمانی در ایران در سال 1340 شروع بکار کرد .

ترکیبات سازنده شیشه

اجزای اصلی تشکیل دهنده شیشه

با نگاه به جدول عناصر ، کمتر عنصری را می توان یافت که از آن شیشه بدست نیاید ، ولی سه ماده کربنات دو سود ، سنگ آهک و سیلیس ، مواد اصلی تشکیل دهنده شیشه می باشند . مواد شیشه ساز مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران عبارتند از سیلیس ( sio2 ) دی اکسید بور ( B2O3 ) ، پنتا اکسید فسفر ( P2O5 ) که از هر کدام به تنهایی می توان شیشه تهیه نمود .

گداز آورها :

کربنات سدیم ( Na2CO3 ) ، کربنات پتاسیم ( K2CO3 ) و خرده شیشه ، سیلیکات سدیم و پتاسیم ( Na2Sio3 “ K2SIO3 ) که حاصل ترکیب سیلیس با گداز آورها می باشند ، در آبحل می شوند و از شفافیت شیشه به تدریج کم می

کنند . به همین می شوند و نور از آنها بخوبی عبور نمی نماید .

 

انواع شیشه

 

تثبیت کننده ها :

برای آنکه مقاومت شیشه را در مقابل آب و هوا ثابت کنیم ، باید اکسید های دو ظرفیتی باریم ، سرب ، کلسیم ، منیزیم ، روی به مخلوط اضافه کنیم که به این عناصر ثابت کننده می گویند .

تصفیه کننده ها :

موجب کاستن حباب هوای موجود در شیشه می شوند و بر دو نوعند :

1 – فیزیکی : سلفات سدیم ( Naso4)  ، کلرات سدیم . ( Naclo3 ) با ایجاد حباب های کوچک را جذب و از شیشه مذاب خارج می کنند .

2 – شیمیایی : املاح آرسینک و آنتموان ترکیباتی ایجاد می کنند که حباب های کوچک داخل شیشه را از بین می برند .

تا اینجا به موادی اشاره کردیم که عدم وجودشان ، در مواد اولیه باعث از بین رفتن مرغوبیت کالا می شد . حال به چند ماده دیگر که به نوعی در تولید شیشه سهیم هستند ، اشاره می کنیم .  

افزودنی ها :

1 – استفاده از بوراکس به جای اکسید و کربنات سدیم ( گداز آور ) که در اثر حرارت به Na2O و B2O3 تجزیه می شود و در واقع بجای هر دو ماده عمل می کند .

2 – استفاده از نیترات سدیم NaNO3 برای از بین بردن رنگ سبز شیشه ( ناشی از اکسید آهن که همراه مواد دیگر وارد کوره می شود . )

3 – استفاده از اکسید منگنز که باعث مقاومت بیشتر در مقابل عوامل جوی شفاف تر شدن شیشه می شود .

4 – استفاده از اکسید سرب PbO و PH3O4 به جای Cao برای ساختن شیشه های مرغوب بلور و کریستال که باعث درخشنده گی شیشه می شوند .

5 – برای ساختن کریستال مرغوب از اکسید نقره استفاده می کنند .

6 – استفاده از فلدسپار که باعث مقاومت بهتر در مقابل مواد شیمیایی می شود .

7 – برای اینکه شیشه در برابر اسید فلوئوریدریک هم مقاوم باشد ، ترکیباتی از فسفات به آن می افزایند .

8 – استفاده از خرده شیشه که به ذوب مواد سرعت بیشتری می دهد .

9 – استفاده از اکسید فلزات برای تهیه شیشه های رنگی .

10 – اکسید سزیم برای جذب اشعه زیر قرمز و اکسید برای ازدیاد مقاومت حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند .

دو نمونه از عناصر تشکیل دهنده که عمومیت بیشتری دارند ، در زیر ذکر می گردد

1 – ترکیبات 1 : ( اکسید سیلیسیم ( sio2 ) در حدود 74 تا 80 درصد و بقیه شامل پراکسید سدیم ( Nao2 ) تا 15 درصد و اکسید کلسیم 12 تا 7 درصد اکسید منیزیم 2 تا 4 درصد و 2 درصد هم عناصر دیگر مانند – Mno Fe2O3 sio3 – Tip2 – AL2O3  

2 – ترکیبات 2 : اکسید سیلیسیم ( Sio2 ) در حدود 74 تا 80 درصد ، اکسید سدیم 15 درصد ، اکسید کلسیم 5.55 درصد ، اکسید منیزیم 3.6 درصد اکسید آلومینیوم 1.5 درصد ، اکسید بور ( B2O3 ) و اکسید پتاسیم ( K2O ) هر کدام 0.4 درصد ، اکسید آهن ( Fe2O3 ) و اکسید سیلیسیم 6 ظرفیتی sio2  هر کدام 0.3 درصد .

علاوه بر مواد فوق همیشه مقداری خرده شیشه نیز با این مواد وارد کوره می گردد .  

انواع شیشه وکاربرد های آنها :

شیشه به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . در ساخت لوازم تزیینی مانند گل ، تابلو و غیره در ساختن ظروف آزمایشگاهی و یا ظروف آشپزخانه مانند لیوان ، بطری و غیری و بالاخره در ساختن شیشه های مسطح که در دو نوع ساده و مشجر عرضه می گردد و مصارف مختلفی دارد که عمده کاربرد آن به عنوان در و پنجره در کارهای ساختمانی است که به شکل های مختلف دارد که عمده ترین کاربرد آن به عنوان در و پنجره در کارهای ساختمانی است که به شکلهای مختلف اعم از شیشه های شفاف ، نیمه شفاف و رنگی ، جاذب حرارت ، ایمنی ، دو جداره ، سکوریت و . . . وجود دارد .

 

کاربرد های شیشه

 

شیشه رنگی :

به دو طریق می توان شیشه رنگی بدست آورد .

1 – با افزودن و کم کردن بعضی مواد شیمیایی در مصالح اولیه تهیه شیشه برای نمونه اکسیدهای مسی به شیشه رنگ های مختلف قرمز می دهد و رنگ آبی پر رنگ بوسیله اکسید کبالت بدست می ]ید . رنگ زرد با افزودن مقداری اکسید اورانیوم و کادمیوم حاصل می گردد .

2 – شیشه سفید را در شیشه مذاب رنگی فرو می کنند تا دو روی آن رنگی شود . شیشه های رنگی در ویترین مغازه ها ، نمایشگاها و ساختمانهای صنعتی بکار می روند .

شیشه ضد آتش ( پیرکس ) :

همراه مواد اولیه این شیشه ها در مقابل حرارت ، مقاومت زیادی دارند ، مقدار زیادی اکسید بوریک بکار می رود و سیلیس آنها به عنوان ظروف آزمایشگاه و آشپزخانه و یا در جلوی بخاری های دیواری و اجاقها استفاده می نمایند .

شیشه مسطح :

این نوع را با اضافه نمودن توری فلزی در میان شیشه می سازند و بیشترین برای درهای ورودی ، کارگاهها ، موتورخانه ها

آسانسورها و هر جایی که خطر شکستن و فروریختن شیشه وجود دارد ، استفاده می نمایند .

شیشه دو جداره ( مضاعف ) :

این شیشه ها ، از دو لایه ساده و گاهی رنگی که به موازات یکدیگر قرار گرفته اند و لبه ها یا درز ها آنها هوابندی شده است و فضای بین آنها با مواد خشک کننده ای مانند سیلیکاژل ، پر و یا در بعضی از موارد بین دو لایه ، خلاء ایجاد می شود . این نوع شیشه که عایق گرما ، سرما و صداست در بسیاری از ساختمانها مانند فرودگاهها ، هتل ها و بیمارستانها بکار می رود .

شیشه سکوریت :

در این حالت ، شیشه مجددا تا حدود 700 درجه سانتی گراد حرارت داده و بعد بطور ناگهانی و تحت شرایط خاص و کنترل شده ای سرد می شود . این عمل باعث افزایش مقاومت شیشه ( حدود 3 الی 5 برابر ) در مقابل ضربه و نیز شوکها حرارتی می گردد . این شیشه ها در صورت شکستن ، به ذرات ریز و مکعب شکل تقسیم می شوند که آسیب رسان نیستند . از این نوع شیشه در ویترین فروشگاهها ، درها شیشه ای و پنجره ها جانبی اتومبیل ها استفاده می گردد .

شیشه نشکن :

این نوع شیشه ها شامل دو یا چند لایه شیشه اند که بوسیله ورقه هایی از نایلون شفاف تحت حرارت و فشار به هم متصل می شوند . همچنین بعضی از انواع شیشه های طلق دار به عنوان عایق صوتی ، جاذب حرارت ، کاهنده شفافیت و شیشه ایمنی بکار برده می شوند . وقتی که این شیشه ها می شکنند ، خاصیت کشسانی نایلون مانع از پخش و پراکندگی ذرات شیشه می گردد .

از جمله کاربردها این شیشه ها در خودروها و ویترین مغازه هایی که اشیاء گرانقیمت می فروشند استفاده می گردد . ممکن است شیشه نشکن را از جنس شیشه سکوریت بسازند . 


شیشه ضد گلوله :

از چند لایه شیشه سکوریت و یا نشکن ، شیشه ضد گلوله می سازند . در هنگام وارد شدن گلوله به داخل شیشه ، از نیروی آن کاسته و در میان شیشه متوقف می گردد .

 

شیشه ی ضد گلوله

 

شیشه انعکاسی ( بازتابنده ) :

در این شیشه ها ، یک سطح شیشه با یک پوشش منعکس کننده نور و حرارت از جنس فلز یا اکسید فلزی دارای این خاصیت پوشاننده می شود . این نوع شیشه ها ، نور خورشید را منعکس می کنند و در کاهش حرارت و درخشنده گی نور موثر هستند . اگر در روشنایی روز از بیرون به شیشه انعکاسی نگاه کنیم مشاهده می کنیم ، شیشه کاملا شفاف خواهد بود . شبها پدیده مذکور برعکس است . یعنی شیشه از خارج شفاف و از داخل مانند آینه است .

این شیشه با منعکس نور خورشید ، حرارت ناشی از تابش خورشید را بطور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد و در نتیجه ، باعث صرفه جویی در هزینه های احداث ، راه اندازی و نگهداری سیستمهای تهویه و تبدیل می شود .

: نقش کانیها در تهیه سرامیک

daneshnameh.roshd.ir/.../mavara-print.php?page...کانیها...سرامیک
به تمامی مصنوعاتی که از کانیهای غیرفلزی ساخته می‌شوند، سرامیک (Ceramic) اطلاق می‌گردد. فرآورده‌های سرامیکی ... فلدسپات پتاسیک بیشتر در بدنه سرامیک بکار می‌رود، در صورتی که فلدسپات سدیک در شیشه و لعاب به مقدار کم در بدنه استفاده می‌شود. آلکانی ... سیلیس : نقش سیلیس در بدنه ، ایجاد فاز شیشه و افزایش مقاومت است.
Nov 6, 2017 - سرامیک به تمامی مصنوعاتی که از کانیهای غیرفلزی ساخته می‌شوند، سرامیک (Ceramic) ... در صورتی که فلدسپات سدیک در شیشه و لعاب به مقدار کم در بدنه استفاده می‌شود. کیفیت-فلدسپات-برای-تولید-شیشه-و-صنعت-شیشه-و-سرامیک…,در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود,لیکوپ.

شیمی آزمایشگاهی - سرامیک و شیشه

chemistrykivi.blogfa.com/cat-53.aspx
در این نوع سرامیک از اکسیدها آهن استفاده می شود . مهمترین کاربرد آنها در تهیه عنصرهای حافظه در کامپیوتر است . سرامیک های شیشه ای : وقتی شیشه معمولی پس از تهیه در دمای ... ایلیت : ساختمان ایلیت ، تقریبا شبیه مونت موری لونیت می باشد و چون همیشه همراه با مخلوط کانی های دیگر است فرمول دقیقی نمی توان برای آن در نظر گرفت .

شیشه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/شیشه
شیشه‌های سیلیکاتی بیشتر شفاف‌اند از این رو کاربرد فراوانی دارند از آن جمله می‌تواند به کاربرد فراوان آن‌ها در صنعت ساختمان و در و پنجره‌های شیشه‌ای اشاره کرد. هرچند امروزه بیشتر از آن به عنوان روکش مواد دیگر استفاده می‌شود چون می‌تواند هر شکلی را به خود بگیرد. کاربرد دیگر شیشه، استفادهٔ سنتی آن به عنوان کاسه، گلدان، بطری و …

سرامیک Ceramic - طراحی صنعتی ایرانی

www.newdesign.ir/search.asp?id=506&rnd=7041
May 9, 2009 - این تعریف نه تنها سفالینه ها، پرسلان (چینی)، دیرگدازها، محصولات رسی سازه ای، ساینده ها، سیمان و شیشه را در بر می گیرد، بلکه شامل آهن رباهای سرامیکی، لعاب ها، فروالکتریک ها، شیشه-سرامیک ها، سوخت های هسته ای و... نیز می شود. برخی آغاز استفاده و ساخت سرامیک ها را در حدود 7000 سال ق.م. می دانند در حالی که برخی ...

فلدسپات در ساخت شیشه استفاده می کند - تولید آلومینا از سنگ معدن ...

www.iraqmineaction.xyz/1103_فلدسپات_در_ساخت_شیشه_استفا...
شدن در جیوه فلزی را دارد از این خاصیت استفاده کرده و طلای آزاد را از کانی های دیگر استخراج می کنند و در تهیه انواع لباسها و شیشه استفاده میکنند، حال آنکه فلدسپات پتاسیک در ... سرامیک ceramic. مه برخی آغاز استفاده و ساخت سرامیک ها را در حدود سال ق.م .کاربردی وسیع دارد؛ لذا رس، کوارتز، فلدسپات سه جزء اصلی سرامیک ها می باشند .

فلدسپات در ساخت شیشه استفاده می کند - جمهوری آذربایجان مدیر عملیات ...

www.iwayiniattrezzaturakon.pw/.../در/ساخت/شیشه/استفاده/.../کند....
لعاب مربوط به سرامیک معمولاً مخلوط شیشه مانندی متشکل از کوارتز، فلدسپات و برای رنگ زرد از کرومات سرب و برای رنگ ارغوانی از ارغوانی کاسیوس استفاده میشود. ... م مصريها از ذوب سيليس شيشه تهيه نمودند و قرنها پيش از ميلاد مسيح چينها در فسيلها از كائولن كانيها به صورت اجسام هندسي با ساختمان اتمي منظم متبلور ميگردند كه به آن ...

چگونه فلدسپات به شیشه تبدیل شده است

www.automotive-job.eu/.../چگونه-فلدسپات-به-شیشه-تبدیل-شده...
در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود. در صورتی که فلدسپات سدیک در شیشه و لعاب به مقدار کم , /کیفیت-فلدسپات-برای-تولید-شیشه-و-صنعت . قیمت را دریافت کنید ...

استفاده از فلدسپار در ساخت شیشه ای - خط تولید تجهیزات سنگ شکن ایران

heating-direct.eu/Jun-06/استفاده-از-فلدسپار-در-ساخت-شیشه-ای/
ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس. در ساخت گنبدهای شیشه ای باید از نوعی شیشه استفاده شود که به لحاظ ایمنی مناسب باشد . ... در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود. ,در ساخت سرامیک و شیشه از چه و ... و پلیمر تکنولوژی شیشه. اين شيشه غالبا در صنايع برق و الكترونيك از جمله در ساخت شیشه ای بوده اند در صورت استفاده ...
مواد اولیه مورد استفاده در تهیه بدنه و لعاب بسیار متنوع بوده و با توجه به نوع محصول و درصد هر یک از آنها در بدنه کاشی متفاوت می باشد، به طوری که بیش از ده‍ها نوع ماده شامل اکسید‍های فلزی، کانی‍های رسی، غیر رسی و ... را در بر گرفته و به سه دسته زیرتقسیم میشوند: الف) مواد پلاستیک (شکلپذیر). رسها یا کانی‍های رسی پرمصرفترین و ...

فلدسپات برای ساخت شیشه ای

www.magniwein.asia/5150_فلدسپات-برای-ساخت-شیشه-ای
کانی سنگ کانسنگ فلدسپات برای ساخت شیشه ای. فلدسپاتهای قلیایی مونزونیتها معمولا ارتوز و گاهی میکروکلین میباشد.2.از انواع غیر شفاف الیوین در صنایع ریخته گری و ساخت آجرهای دیرگداز استفاده میشود.بازالت عبارت از سنگ آتشفشانی تمام بلورین نیمه بلورین و گاهی شیشهای است که ...

فلدسپات و کاربردهای آن | کیمیا پارس شایانکار

shayankar.ir › مقالات علمیدانستنی های معدنی
Sep 23, 2016 - دلیل نامگذاری این گروه از کانیها به فلدسپار (فلدسپات) ایجاد نقاط سفید رنگ توسط این کانیه ا در مناطق مسطح و بیابانی، پس از رها شدن این کانیها از متن ... در اکثر موارد از فلدسپات پتاسیک به عنوان ماده اصلی سازنده سرامیکها و کمک ذوب استفاده می شود در حالی که از فلدسپات سدیک در تهیه شیشه و لعاب استفاده می ...

شیشه چگونه ساخته می شود و چه کاربردهایی دارد؟ - صنایع - علم را با لذت ...

https://020.ir/.../شیشه-چگونه-ساخته-می-شود-و-چه-کاربردهایی-دارد؟
مراحل ساخت شیشه، نحوه درست کردن شیشه های رنگی، موارد استفاده شیشه و تعریف و چگونگی ساخت فیبر نوری.

هریین از چه ساخته میشود - deltagig - دلتا گيگ

https://deltagig.ir/fa/هریین_از_چه_ساخته_میشود
5 days ago - ( هریین از چه ساخته میشود ) بدنه ودر یخچال از چه موادی ساخته شده است بدنه ودر یخچال ساخته میشود 8 کاغذ از چه در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود در ساخت سرامیک و غیرفلزی ساخته از آنجایی که شامپوها از آب و ترکیبات آلی ساخته شده اند آلوده بعد از مرگ چه اتفاقی پکتین Pectin از واژه یونانی Pekti به معنی ...

نقش کائولن در ساخت شیشه و سرامیک - سنگ شکن سنگ معدن مس

alternatebuild.biz/08_26/نقش-کائولن-در-ساخت-شیشه-و-سرامیک/
سفال، سنگینه، پرسلان، آجر، شیشه و سیمان همگی سرامیک های سنتی هستند که امروزه نیز تقریبا در تمام عرصه های زندگی مورد استفاده ... دریافت قیمت آنلاین » ... جنس سرامیک خود در ساخت محصولات گوناگونی از جمله همین کاشی‌ها استفاده می‌شود. روند کلی چاپ ... مهندسی سرامیک - کائولن (تاریخچه، مشخصات و کانی ها). ديگر مصارف آن در ...

که در آن سنگ ironore استفاده می شود

greenworld.asia/mineral/.../که-در-آن-سنگ-ironore-استفاده-می-شود....
در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود. - بیشتر بدانید. عمل می کند خاک چینی که در سلنیم در بخش شیشه ای سازی استفاده می شود در , است که به آن سنگ . ... بیشتر بدانید. , توليد سنگ در کلیه می شود , غذا به آن زده می شود کافی , که از آب شهر استفاده می کنند .... Prev: سرامیک خرد تولید کنندگان خرد و سرامیک برای فروش

شیشه کوارتز خواص سنگ شکن - سنگ شکن چکش

www.xuanpet.com › محصولشیشه کوارتز خواص سنگ شکن
در ساخت سرامیک و شیشه از چه کانی استفاده میشود. صفحه خانگی<<سنگ-کوارتز- , استفاده-در-کوارتز-شیشه-ای , كاني شناسي و خواص فيزيكي سيليس . قیمت را دریافت کنید ...

انواع سیلیس و کاربرد آنها - سیلیس (silica)

www.سیلیس.com/category/انواع-سیلیس-و-کاربرد-آنها/
به همین دلیل ، در بسته بندی مواد غذایی از روکش پلاستیکی استفاده می شود تا هم مانع ورود میکروب باشد ، هم رطوبت آن را حفظ کند و هم آن را سالم نگه دارد. .... سبب شده از آن براي تهيه قالب هاي ريخته‌گري فلزاتي مانند فولاد، آهن سياه، آلومينيم وآلياژهاي مس و همچنين به عنوان نسوز در ساخت كوره‌هاي آهن و فولاد، سراميك، شيشه و سيمان بكار مي‌رود.
در واقع قبل از کشف و استفاده فلزات، بشر از گلهای رس به علت وفور و فراوانی آنها و همچنین شکل‌گیری بسیار خوب آنها در در صورت مخلوط شدن با آب و درجه حرارت نسبتاً پایین پخت آنها استفاده می‌کرد. آلومینوسیلیکاتها که خاکهای رسی خود آنها به حساب می‌آیند، از عناصر آلومینیوم، سیلیسم و اکسیژن ساخته می‌‌شوند که این سه عنصر بر روی ...

خط تولید کاشی و سرامیک - کاشیران

https://www.tileiran.co/fa/.../239-خط-تولید-کاشی-و-سرامیک.html
لعاب (رنگ معدنی) به حالت مایع روی جسم خشک شده اندود می شود . لعاب ها اصولا مواد معدنی و سیلیسی هستند که یک لایه شیشه ای مانند در سطح خارجی سرامیک تشکیل می دهند. کاربرد سرامیک ها: استفاده از سرامیک در کف سازی و نماسازی یا در تولیدات وسایل بهداشتی و مصالح ساختمانی نظیر انواع آجر سفال های تزئینی داخل و خارج ساختمان سفال ...
کاربرد فلدسپات ها از مواد فلدسپاتی به نحو گسترده ای در تمامی شاخه های سرامیک که هدف حصول یک درجه زجاجیت بالا در قطعه است، استفاده می شود. ... مواد اولیه ... در صنایع شیشه سازی از فلدسپات برای تأمین سلیس، آلومینیوم و سدیم مورد نیاز شیشه استفاده می‌شود و در ساخت انواع محصولات سرامیکی از آلکانی فلدسپات بهره... چت آنلاین ...
به طور کلی موارد مصرف سیلیس SiO۲ عبارت است از: شیشه سازی، چینی سازی، تولید فروسیلیس، سرامیک سازی، تولید آجر ماسه آهکی، ریخته گری، تولید سیلیکات سدیم، تولید دیگر مواد ... ترکیب شیمیایی، ساختمان کانی شناسی و خواص فیزیکی سیلیس، تعیین کننده کیفیت و موارد مصرف آن در هر یک از صنایع مذکور می باشند.

سنگ کوارتز استفاده می شود در ساخت شیشه ای

www.cilindrubuaidhjuoma.pw/.../استفاده/می/شود/در/ساخت/شیشه/ای
روش اصطکاکی که از تماس دو تکه چوب استفاده می شود روشی بسیار سخت است و قديمي ها و سرخ پوستها اعتقاد عجيب و محکمي به کاربرد اين صمغها در ساختن آتش دارند .چاقوي فولادي يا آهني در تماس با ... دنیای علم سرامیک. متبلور می شود.در رگه های کوارتز و بعضی سنگ شیشه دیگر استفاده می‌شود . ... کانی ها و سنگ های صنعتی قسمت سوم.
Apr 18, 2015 - معمولا این مواد را به صورت پودر یا دانه‌هایی به قطر ۰٫۲ تا ۲ سانتی‌متر ، مصرف می‌کنند. البته برای تهیه شیشه‌های مرغوب و کریستال ، از سیلیس تقریبا خالص (کوارتز) استفاده می‌شود. در شیشه‌های معمولی حدود ½ درصد آلومین و ۰٫۰۸ درصد اکسید آهن نیز وجود دارد. برای ساخت شیشه ، مراحلی وجود دارد که باید طی شود تا مواد ...

سیلیس

www.papkomagnetics.com/amozesh/6.htm
علاوه بر درصدSiO2، ساختمان كاني شناسي سنگ نيز در تعيين كيفيت و موارد مصرف آن نقش مهمي دارد زيرا ممكن است SiO2 به صورت انواع سيليكات ها وجود داشته باشد، در نتيجه ... لعاب: سيليكا ماده تشكيل دهنده شيشه است، براي ساخت انواع شيشه مخصوص سيليس با موادي از قبيل فلدسپار، نفلين سينيت، سودا و... تركيب مي‌شود. سراميك:
نقش کانیها در تهیه سرامیک. سرامیکها را بر اساس نوع بدنه ... در این نوع از آسیاب از تعداد زیادی ساچمه فلزی یا سرامیکی استفاده میشود که با ... سرعت بحرانی ... فرآیند تولید ظروف چینی - ایران صنعت - وابسته به ... صنایعشیشه سازی از فلدسپات برای تأمین آلومینیوم و سدیم مورد نیاز شیشه استفاده میشود. در ساخت ... یا بسیار کمخطر ...

هریین از چه ساخته میشود - کيونما

https://qnama.ir/channel/هریین_از_چه_ساخته_میشود
... استفاده هایی میشود در خیاطی کاغذ چه استفادههایی میشود چگونه یک سایت درست کنیم hamshahrionline چه هنگام باید گوشیهای حفاظتی استفاده کرد کفش ایمنی اختصاصی برنا توضیحات سحر مصیبی درباره 4 20 دقیقه چه استفاده هایی اب دریا میشود مروری بر ۵۰ بازی برتر ساخته شده تاریخ لیست سوم در ساخت سرامیک شیشه چه کانی ...

انواع نمای ساختمانی - you Stone

youstone.com/دانشنامه/انواع-نما/
کلمات کلیدی: نمای شیشه ای، نمای کامپوزیتی، نمای بایرامیکس، نمای سنگی، نمای آجری،نمای چوبی. ... داشتن نمایی که عملکرد حرارتی خوبی داشته باشد مستقیماً مصرف انرژی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا در نمای ساختمان، استفاده از مصالحی که ضریب انتقال حرارتی کمتری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. ..... مشکل پیوستگی سرامیک و نما ...
این بدنه‌ها پس از پخت، رنگ صورتی تا قهوه‌ای مایل به قرمز پیدا می‌کنند و جهت ساخت آنها از دو نوع خاک اصلی استفاده می‌شود. خاک رس آهکی و غیر آهکی که علاوه بر این ..... کاهش نقطه ذوب بدنه یا لعاب مصرف می‌شوند. در هنگام پخت بدنه، گدازآورها ذوب شده و در هنگام سرد شدن فازشیشهای را در بدنه به وجود می‌آورند و به بدنه کاشی استحکام می‌بخشند.
کائولینیت فراوانترین کانی گروه کائولن است و در سیستم تری کلینیک متبلور می شود و دیکیت و ناکریت در سیستم مونوکلینیک متبلور می شوند. ..... کائولن بدلیل ترکیب خاص شیمیایی در صنعت سرامیک مورد استفاده قرار می*گیرد در مقابل حرارت حالت شیشه*ای آن تغییر نمی*کند و درخشندگی و شفافیت خاصی در محصول ایجاد ...

تحقیق در مورد سرامیگ - تحقیق مقاله پروژه

sabzikoko.ir/file.php?u=panoramix&p=1164529...سراميك...
الياف شیشه مواد ساينده و سيمان ودرارتباط باپيشرفت سفالگري شامل مي شود اين مواد ساختني براي اجزا موتور و قسمت هاي ديگر خيلي به كار برده مي شوند .براي ابزار ساينده و براي جايگزيني دندانهاي استخواني شيميايي از سفالگري پيشرفته و همچنين براي ساخت خازن ها, مقاومت ها, عايق ها , فشارهاي الكتريكي , آهنرباها ابررساناها , برقكاف ...
Apr 17, 2012 - مراکز تجاری مهم اروپایی به این موتیفهای محلی اهمیت دادند به طوری‌که برخی از این کاشی‌ها هنوز هم استفاده می‌شوند مانند کاشی دلفت (از دلفت هلند) و کاشی ... ساخت شیشه نیز تقریباً هم‌زمان با سفال و در 8000 سال پیش در مصر آغاز شد به طوری‌که در پخت سفال به علت حضور اکسید کلسیم به همراه شن و سودا در نهایت به ...

فرآیند تولید ظروف چینی - ایران صنعت نگارش طرح توجیهی

www.isanat.com/guide/product-line/chemical.../477-chini-line.html
May 28, 2013 - در حدود 65 درصد از آلکالی فلدسپاتها در صنایع شیشه سازی، 30 درصد در صنایع سرامیک و 5 درصد دیگر به عنوان پرکننده و دیگر موارد به مصرف می‌رسد. در صنایع شیشه سازی از فلدسپات برای تأمین آلومینیوم و سدیم مورد نیاز شیشه استفاده می‌شود. در ساخت انواع محصولات سرامیکی از آلکانی فلدسپات بهره می‌برند.

انواع باریت و کاربرد آنها - باریت (Barite)

www.باریت.com/category/انواع-باریت-و-کاربرد-آنها/
همچنین از باریت در مخلوط لاستیک آسفالت برای ساختن توقف گاه ها و باند فرودگاه استفاده می شود و از دیگر موارد استفاده باریت، در ساختن سرامیک های ویژه و نیز در تهیه آهنربای دائمی و ساختن لیتوپون است که در رنگ سازی کاربرد دارد. از دیگر ترکیب های باریم که در صنعت کاربرد دارد، کربنات باریم است. این کانی، در چرم سازی، پارچه ...

سنگ وکانی | پارسی ویکی

https://www.parsi.wiki/fa/.../31e36c2d4790495e94cc0f49d2ec2b24
این کانی در سنگ گرانیت به صورت رگه ایی و در ماسه سنگها وسنگ کوارتزیت وجود دارد . موارد استفاده از کوارتـــــز در صنعت شیشه سازی،ساختن عدسی ها، هسته ترانزیستورها،سیستم های مخابراتی ودر پزشکی ازآن استفاده می شود . عقیق نوعی کوارتز است که در جواهر سازی کاربرد دارد . 2- فلـــدسپـــات جزء کانی های سیلیکاتی است.ترکیب ...

كاني شناسي

zamin3-taj-kani.blogfa.com/
كاني عبارت است از عناصر يا تركيبات شيميايي طبيعي جامد، همگن، متبلور و ايزوتوپ با تركيبات شيميايي نسبتاً معين كه در زمين يافت ميشود. ..... کاربرد قطعات سرامیکی در ساخت وسائل آزمایشگاهی و قطعات پزشکی و استفاده از سرامیک های ویژه برای ساخت قطعات مصنوعی بدن و موارد فراوانی در ارتوپدی مانند گچ آلاباستر و قطعات ...

چه اطلاعاتی از ظروفی که در منزل استفاده می کنید دارید؟ - الو دکتر

https://www.alodoctor.ir/.../چه-اطلاعاتی-از-ظروفی-که-در-منزل-است...
اما این سؤال مطرح می شود آیا استفاده از این ظروف برای انواع غذاهای سرد و گرم و یا استفاده آنها در فر و دماهای با حرارت بالا جایز است دکتر احمد رضا درستی متخصص تغذیه از ... امروزه استانداردهای مورد نیاز برای ساخت ظروف شیشه ای مناسب وجود دارند و به عنوان مثال این ظروف باید عاری‌ از هر گونه‌ ترک‌ باشند؛ زیرا که‌ باعث‌ کاهش‌ مقاومت‌ مکانیکی‌ ...

اکسید آلومینیوم یا آلومینا - خروج

www.arrowking.ir/.../1167703-اکسید-آلومینیوم-یا-آلومینا.html
پایین آمدن دمای ذوب آلومینا موجب این مسئله میشود که در دماهای نسبتا پایین بخش هایی از آلومینا ذوب گشته و پس از سردشدن تشکیل فاز شیشه ای میدهد. ..... باشد مانند دندان و یا استخوانهای کوچک ما می توانیم از سرامیک استفاده کنیم اما اگر استخوان ما برزگ باشد استخوان ران یا ساق پا دیگر نمی توانیم از سرامیک در ساخت آن استفاده کنیم.
Feb 9, 2016 - سرامیک ها برای کسانی که مشغول بازسازی دکوراسیون خود هستند، گزینه هایی مناسب، کم مراقبت و کاربردی می باشند. این تایل ها با قیمت های مختلف، سبک ها و ... چون تراکوتا در دماهای پایین تر پخته می شود، کم تراکم و غیر شیشه ای است و عموما برای نواحی خشک استفاده می شود. با این وجود، ماهیت پر از منفذ تراکوتا می ...

دی اکسید تیتانیوم » تیتانیوم دی اکسید

titaniumdioxide.ir/دی-اکسید-تیتانیوم/

Dec 27, 2015 - به جهت داشتن ضریب شکست بالا (2.76 – 2.52) و افزایش ضریب شکست شیشه ها در ساخت انواع شیشه های اپتیکی از آن استفاده می گردد. در صنایع لاستیک سازی، کاغذ سازی، سرامیک و مواد آرایشی و دارویی همچون خمیر دندان، پماد و پودر به عنوان پر کننده عمل می نماد. به سبب استحکام و مقاومت به خوردگی بالای دی اکسید ...

 

نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

بنر های صفحه وب