تحقیق های علوم پایه نهم

شتاب چیست؟

یکی از مفاهیم مهم فیزیکی که هر دانش‎آموزی لازم است درباره آن بداند، "شتاب" است، که در زیر در مورد آن توضیح داده می‎شود.
اگر شما مطالعات خود را در علم فیزیک گسترش دهید متوجه خواهید شد که قسمت زیادی از این علم به مطالعه "حرکت" اختصاص داده شده است. اینکه چه عاملی باعث حرکت شده است، و تشریح این حرکت به چه صورت است ازجمله مباحثی هستند که در این حوزه مطرح می‎شوند. تمام حرکت‎ها ناشی از یک تغییر انرژی است، که این تغییر انرژی در اثر حضور نیروهای غیرتعادلی در طبیعت بوجود می‎آیند. در مطالعات مربوط به حرکت، یکی از مفاهیم اساسی که لازم است به خوبی فهمیده شود، شتاب شیء است که در اثر یک نیرو ایجاد می‎شود.

ادامه مطلب
چگونگي تصفيه نفت خام

چگونگي تصفيه نفت خام

برش هاي نفتي توليد شده توسط فرآيندهاي تقطير و ديگر فرآينهاي شيميايي را بايد تصفيه كرد تا ناخالصي‌هاي آنها گرفته شود. ناخالصي ‌هاي موجود در اين برش ها شامل تركيبات آلي گوگرد دار، نيتروژن دار، اكسيژنه، آب و فلزات محلول و نمكهاي معدني مي‌شوند. تصفيه برش هاي نفتي معمولاً با يكي از روشهاي زير انجام مي‌گيرد.

با عبور دادن برش نفتي از روي ستوني از اسيد سولفوريك، هيدروكربنهاي اشباع نشده آن (يعني هيدروكربن هايي كه پيوند دوگانه كربن – كربن دارند), تركيبات نيتروژني و تركيبات اكسيژنه و باقيمانده هاي جامد آن (مانند قير و آسفالت) حذف مي‌شوند

 •  با عبور دادن برش نفتي ازيك ستون جذب كه با مواد خشك كننده پرشده است مي توان آب را از برش حذف نمود.
 • براي حذف گوگردو تركيبات گوگردي از برش هاي نفتي مي توان از روش هاي تصفيه(مانند يونيفاينينگ)استفاده كرده ويا  ازبرج هاي جذب سولفيد هيدروژن بهره جست.

  بعد از تصفيه برش هاي نفتي ،آنها را خنك كرده و سپس با يكديگر مخلوط مي كنند تا محصولاتي جديد مانند محصولات زير را بسازند:

  • انواع بنزين با درجه اكتانهاي متفاوت, با مواد افزودني يا بدون آنها.
  • روغنهاي موتور با وزنها و درجه بندي‌هاي مختلف مانند ۱۰W-۴۰ و يا ۵W-۳۰.
  • انواع مختلف نفت سفيد.
  • سوخت جت.
  • سوخت ديزل.
  • نفت سوخت.
  • مواد شيميايي مختلف براي توليد انواع پلاستيك و پليمرها.
ادامه مطلب
تحقیقی درباره چرخه کربن

تحقیقی درباره چرخه کربن

کربن مهم‌ترین عنصر موجودات زنده و جزئی از هوا، ‌آب و خاک است که دائماَ بین این بخش‌ها چرخ می‌زند. چرخه کربن، نیتروژن و آب سه حادثه کلیدی زمین از نظر زندگی پایدار محسوب می‌شود. دی‌اکسیدکربن ترکیب حد واسط و مهم‌ترین شکل تبادل در چرخه کربن است. در اثر فعالیت بشر، تولید دی‌اکسیدکربن بیش از مصرف آن گردیده و اثر گلخانه‌ای ناشی از آن منجر به گرمایش زمین شده است. عوامل پیچیده مؤثر بر وضعیت دی‌اکسیدکربن جو نشان می‌دهد که برای پیش‌بینی وضع آینده، لازم است اندازه‌گیری‌های مکرر و دقیق از مناطق و طبقات مختلف جو انجام شده و داده‌ها مدل‌سازی کامپیوتری شوند.

ادامه مطلب
پیوند کووالانسی چیست؟

پیوند کووالانسی چیست؟

همانطور که در مبحث ( وارونگی میادین الکتریکی ، توجیهی جدید برای تولید زوج ماده – پاد ماده . بر خلاف انتظار ما ، ماده – پاد ماده یکدیگر را نابود نمی‌کنند ! ) توضیح داده شد ، الکترونها و سایر ذرات باردار ساکن نیستند و حول محور فرضی خود با سرعت چرخشی بسیار بالایی در حال دوران هستند که به این دوران آنها اسپین گفته میشود . اگر دوران الکترون را موافق چرخش عقربه‌های ساعت فرض کنیم و آن را از بالا بنگریم مشاهده میشود که :
امتداد خطوط میدان از مرکز الکترون یا میدان الکتریکی ، خارج و حول مرکز به صورت دوایری تو در تو و پیوسته در می‌آید که میتوانیم آن را یک میدان الکتریکی بسته و تا بینهایت در نظر بگیریم ، برای اینکه این میدان دایره‌ای شکل هیچ آغاز و پایانی ندارد . همانطور که میدانیم ، هرگاه میدان الکتریکی در فضا برقرار شود ، میدان مغناطیسی عمود بر امتداد آن پدیدار خواهد شد و برعکس آن نیز صادق است که به مجموعه این دو میدان در فضا ، میدان الکترومغناطیسی گفته میشود .

ادامه مطلب
نقش عناصر مختلف در بدن انسان - کامل

نقش عناصر مختلف در بدن انسان - کامل


پیگیری نظریه حضرت امام صادق (ع)، در سیزده قرن پیش، (در واقع ائمه معصومین(ع) آموزگاران آسمانی ما مسلمانان و دیگر ادیان و انسان های کره زمین می باشند.) به این جا رسید که بیست (۲۰) عنصر از عناصر شناخته شده ای که هم در بدن انسان و هم در خاک کره زمین وجود دارند را، امام جعفر صادق علیه السلام در نظریه خود مطرح نمودند. حال، این جدول حتماً با جدول تناوبی عناصر که تا کنون شناخته شده، آشنایی کامل دارید.
این جدول بر اساس ساختار الکترونی مرتب گردیده، به گونه ای که بسیاری از ویژگی های شیمیایی عناصر، به صورت منظم در طول جدول، تغییر می کند.
شیمیدان آلمانی لوتارمیرو روسی دهیتری مندلیف به طور همزمان اولین جدول تناوبی را با مرتب نمودن عناصر بر حسب جرمشان توسعه داده اند.
فهرست عناصر بر پایة نام ، علامت اختصاری و عدد اتمی می باشد.
عناصر یک گروه از لحاظ شیمیایی مشابه می باشند.

مولیبدان: ۴۲ با معادل انگلیسی Molybdenum نماد Mo عنصری ضروری برای تغذیه گیاه به صورت آزاد در طبیعت نیست. کانی ها به صورت مولیبدنیت Mosz در طبیعت یافت می شود.


ادامه مطلب
نقش عناصر مختلف در بدن انسان

نقش عناصر مختلف در بدن انسان


    کلسیم  ۱٫۵٪ : برای سختی و استحکام استخوانها و دندانها کمک می کند، همچنین برای عملکرد اعصاب و عضلات ، و برای انعقاد خون مهم است.
    فسفر  ۱٪  : برای ساخت و حفظ استخوانها و دندانها  مورد نیاز است ، همچنین  در مولکول ATP (آدنوزین تری فسفات)، که برای تامین انرژی لازم برای واکنش های شیمیایی در بدن نیاز است کمک می کند.
    پتاسیم  ۰٫۴٪ : برای هدایت الکتریکی اعصاب و حفظ تعادل آب بدن لازم میباشد.
    گوگرد  ۰٫۳٪ : در غضروف، انسولین (هورمونی که بدن اجازه  استفاده از قند را می دهد)،در  شیر مادر، پروتئین هایی که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کنند، وجو دارد و در کراتین ماده ای در پوست، مو و ناخن یافت می شود.
    کلر  ۰٫۲٪  : به عملکرد مورد نیاز و صحیح اعصاب، همچنین در تولید شیره معده کمک می کند.
    سدیم ۰٫۲٪ : نقش مهمی در هدایت الکتریکی اعصاب، همچنین تنظیم مقدار آب بدن کمک می کند.
    منیزیم  ۰٫۱٪  : نقش مهمی در ساختار اسکلت و عضلات؛ دارد همچنین در مولکول هایی که با کمک آنزیم با استفاده از ATP برای تامین انرژی واکنش های شیمیایی در سلول ایجاد می کنند یافت می شود.
    ید (مقدار کمی) : بخشی از هورمون مهم تولید شده توسط غده تیروئید برای تنظیم سوخت و ساز بدن است.
    آهن (مقدار کمی)  : بخشی از هموگلوبین میباشد که گلبول های قرمز اکسیژن را حمل می کند..
    روی (مقدار کمی)  : بخشی از آنزیم های دخیل در هضم غذا میباشد.

عوامل تشکیل آتشفشان

عوامل تشکیل آتشفشان

اکثر مردم فکر می‌کنند زلزله و توفان خطرناک‌ترین بلایای طبیعی هستند، ولی از تأثیرات مهمی که آتشفشان‌ها بر کره زمین می‌گذارد اطلاع ندارند

حوادث فوران آتشفشان‌ نشان می‌دهد که این پدیده می‌تواند باعث تخریب گسترده شهرها و جنگل‌ها شود. از طرفی فعالیت‌های آتشفشان‌ها تأثیراتی در کره زمین دارد که ما قادر به دیدن آن‌ها نیستیم و تنها نتایج آن‌ها را مشاهده می‌کنیم.

ماگما و ساختمان لایه‌های زمین

اولین سوالی که در مورد آتشفشان‌ها وجود دارد این است: "موادی که از آتشفشان بیرون می‌زند چیست؟" پاسخ این سوال ساده است.

در کره زمین، این مواد یا ماگماها، سنگ‌های مذاب هستند. ماگما خود از مایعات، جامدات و گازها تشکیل می‌شود که سیلیکات بیشترین بخش آن را تشکیل می‌دهد.

برای اینکه ببینیم این مواد از کجا می‌آیند باید کمی با ساختار کره زمین آشنا شویم.

زمین از چندین لایه تشکیل شده‌است که در این میان سه لایه اصلی وجود دارد: هسته، گوشته و پوسته خارجی

ادامه مطلب
جدول تناوبی

جدول تناوبی

جدول تناوبی عناصر (مندلیف) (Periodic Element Table) نمایشی نموداری (جدولی) از عناصر شیمیایی بوده که بر اساس افزایش عدد اتمی طراحی شده است. این جدول دارای ۷ تناوب (دوره) و ۱۸ گروه بوده که در آن عناصر با خواص مشابه در یک ستون و عناصر با تعداد یکسان الکترون در لایه آخر، در یک دوره (تناوب) قرار می گیرند.

تعداد ۱۱۸ عنصر در جدول تناوبی قرار داشته که از این تعداد، ۱۱۴ عنصر شناخته شده است. هر دوره با یک فلز قلیایی آغاز و به یک گاز بی اثر ختم می گردد، برخی از خواص عناصر جدول تناوبی به صورت متناوب و دارای روندی خاص هستند

ادامه مطلب
تحقیقی در مورد یون ها

تحقیقی در مورد یون ها

یون به اتمی گفته می‌شود که بار الکتریکی اضافه داشته باشد و این بار می‌تواند منفی یا مثبت باشد. یون‌ها به دو نوع آنیون و کاتیون تقسیم می‌شوند. آنیون به یونی گفته می‌شود که به دلیل داشتن‌ الکترون‌های اضافی در لایه الکترونی‌اش دارای بار الکتریکی منفی باشد و کاتیون بر خلاف آنیون دارای بار الکتریکی مثبت است.

ماهیت یون

وقتی اتم‌ها به یون تبدیل می‌شوند، خواص آن‌ها شدیداً تغییر می‌کند. مثلاً مجموعه‌ای از مولکول‌های برم قرمز است؛ اما یون های در رنگ بلور ماده مرکب هیچ دخالتی ندارند. یک قطعه سدیم شامل اتم‌ های سدیم نرم است. خواص فلزی دارد و بر آب به شدت اثر می‌کند؛ اما یون های در آب پایدارند.

مجموعه بزرگی از مولکول‌های کلر، گازی سمّی به رنگ زرد مایل به سبز است، ولی یون های کلرید مواد مرکب رنگ ایجاد نمی‌کنند و سمّی نیستند. به همین لحاظ است که یون های سدیم و کلر را به صورت نمک طعام می‌توان بدون ترس از واکنش شدید روی گوجه فرنگی ریخت. وقتی اتم‌ها به صورت یون در می‌آیند، ماهیت آن‌ها آشکارا تغییر می‌کند.

ادامه مطلب
کانی چیست؟

کانی چیست؟

کانی‌ها در آغاز به همان صورت که از پوسته زمین به دست می‌آمدند، به کار می‌رفتند. برخی از این کانی‌ها که بلورهای ظریف و پایدار در برابر فرسایش داشتند، پس از صیقل کاری و تراش خوردن، به عنوان آرایش به کار می‌رفتند. به این کانی‌ها، سنگ‌های قیمتی یا جواهر می‌گوییم. الماس، فیروزه، یاقوت کبود، زمرد، زبرجد، لعل، چشم گربه، عقیق، مروارید و دُرّ کوهی از مهم‌ترین کانی‌های گران‌بها هستند.

 

کانی، ماده‌ایی است طبیعی، جامد و غیر آلی که در ترکیب سنگ‌های پوسته زمین یافت می‌شود و دارای فرمول شیمیایی و ساختمان اتمی مشخص است. برخی کانی‌ها از یک عنصر خالص و بسیاری از آن‌ها از دو یا چند عنصر درست‌شده‌اند. واژه کانی از واژه فارسی کان گرفته شده است که به آن سنگ معدن نیز گفته می‌شود.

ادامه مطلب
کاربر نفت خام در زندگی امروزی

کاربر نفت خام در زندگی امروزی

نفت یا نفت خام یکی از مهم ترین مواد موجود در جهان استد شناخته شده ترین محصولات فرعی نفت عبارتند از : سوخت های پر انرژی- گازوئیل یا بنزین - نفت چراغ- نفت دیزل و یا سوختهای نفتی و سوخت های گالنی نیز از نفت بدست منی آیند د بیشتر غذاهایی که ما می خوریم و لباس هایی که می پوشیم تماما به نحوی از انحاء وابسته به مواد بدست آمنده از نفت هستند د از نفت برای جلوگیری از چسبناک شدن نان به هنگام مخلوط کردن خمیر استفاده می شود د از ناینلنوننهنای نازک برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود و بیشتر لباس های ما که از الیاف مصنوعی بدست آمده از نفت ساختنه شده اند د بیش از یک هزار نوع روغن مایع و جامد از نفت خام ساخته شده اندد از روغن روان کننده در وسایل گنونناگنوننی چون ساعت و قطعات ماشین آلات- لوکوموتیوها و مولد های برق استفاده میشود د آسفالت جاده ها و پشت بام ها ننینز بنا استفاده از مواد نفتی ساخته می شود د موم بدست آمده از نفت در تولید اجناسی چون : شمع- کاغذ های روغنی و سلوفون استفاده می شود د مواد دیگری که از نفت بدست می آیند در تولید انواع کاغذ کاربن- مرکب چاپ کتاب وروزنامنه و منواد پاک کننده مورد استفاده قرار می گیرد د

فلوئور چیست؟

فلوئور چیست؟

فلورايد اولين بار در آب اقيانوس كشف شد. بعد مشخص شد كه بعضي از افراد داراي لكه هاي قهوه اي روي دندان ها هستند. اين افراد فلوئور زياد مصرف كرده بودند و دندان هاي آنها استحكام زيادی داشت.

نقش فلوراید: مقادير كم فلوراید سبب كاهش پوسيدگي دندان مي شود. فلوراید با اتصال به تركيبات كلسيم، سبب مي شود كه ميناي دندان در مقابل اسيدهايي كه به وسيله باكتري هاي دهان توليد مي شود مقاومت بيشتري پيدا كند. فلوراید در حفظ ساختمان استخوان نيز مفيد است و از پوكي استخوان تا حدي مي كاهد.

متابوليسم: فلورايد آب بهتر از فلوراید غذا جذب مي شود. جذب به سرعت و از طریق معده صورت مي گيرد. استخوان ها و دندان ها فلورايد را از سیستم گردش خون برداشت مي كنند. دفع فلوراید از طريق ادرار صورت مي گيرد.

میزان نياز: روزانه ۴-۱,۵ گرم، میزان دريافت كافي و بي خطر فلورايد است. مقدار مصرفي فلوراید در كشورهاي مختلف متفاوت و بين ۰.۹ تا ۱.۷ ميلي گرم است.

 

بقیه توضیحات در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
آمونیاک چیست و چه کاربردی دارد؟

آمونیاک چیست و چه کاربردی دارد؟

آمونیاک (ammonia) در طبیعت از تجزیه مواد آلی ازت دار؛مهم‌ترین ترکیب هیدروژنه ی ازت تولید می شود. شكل فضایی آمونیاك هرمی بوده و زاویه پیوندی بین هر دو اتم هیدروژن در آمونیاك ۱۰۷,۸درجه است.

نامهای دیگر آمونیاك:

Hydrogen nitride Spirit of Hartshorn Nitro-Sil Vaporole

از مشخصات آمونیاک  می توان به موارد زیر اشاره كرد:

۱-گازی بی رنگ است.

۲-دارای مزه ی فوق العاده تند که اشک‌آور و خفه کننده است.

۳-این گاز از هوا سبک تر می باشد و به سهولت به مایع تبدیل می‌شود.

محلول در آب می باشد.

 

بقیه در ادامه مطلب ...

 

ادامه مطلب

کاربرد پلاستیک در زندگی امروزی

کاربرد پلاستیک در زندگی امروزی

پلاستیک ماده ای مصنوعی است. این ماده از ترکیبات آلی ساده ساخته می شود. پلاستیک برای نخستین بار در سال ۱۸۶۲میلادی توسط یک انگلیسی به نام» الکساندر پارکز« ساخته شد. در آن روزها این ماده را به افتخار پارکر، »پارکزین« می نامیدند . پارکزین اولین پلاستیک ساخته شده در جهان است. معمولا همراه نام پلاستیک واژه پلی (مثل پلی تن) به کار می رود. پلی از یک لغت یونانی به معنای خیلی گرفته شده است. پلی تن یعنی تعداد زیادی موکول اتن که به هم پیوست

 

-----------------

تحقیقات علوم پایه نهم - نه قلم

www.9ghalam.ir/cat/25
تحقیقات علوم پایه نهم,تحقیقات علوم پایه نهم,تحقیقات علوم پایه نهم,تحقیقات علوم پایه ... ناخالصي ‌هاي موجود در اين برش ها شامل تركيبات آلي گوگرد دار، نيتروژن دار، ...

پاسخ تحقیقات علوم تجربی پایه نهم - نه قلم

www.9ghalam.ir/tag/پاسخ-تحقیقات-علوم-تجربی-پایه-نهم
پاسخ تحقیقات علوم نهم,پاسخ تحقیقات علوم پایه نهم,تحقیقی در مورد ... شده ترین محصولات فرعی نفت عبارتند از : سوخت های پر انرژی- گازوئیل یا بنزین - نفت چراغ- ...
May 8, 2016 - تمام تحقیقات فصل 14 علوم پایه نهم جهت دانلود فایل پی دی اف روی این لینک کلیک کنید. دانلود.

سوالات مربوط به کلاس نهم - تحقیق جمع آوری اطلاعات علوم نهم

asgharbojari19.blogfa.com/tag/تحقیق-جمع-آوری-اطلاعات-علوم-نهم
سوالات مربوط به کلاس نهم - تحقیق جمع آوری اطلاعات علوم نهم - آوای خوزستان- - سوالات مربوط به کلاس نهم.
سوالات امتحان هماهنگ استانی نوبت دوم خرداد ماه 96 درس علوم تجربی پایه نهم ... گزارش کار آزمایش کنید صفحه 15 علوم نهم | رسانایی الکتریکی محلول ترکیب های یونی در ...

جواب تمام تحقیق کنید های علوم تجربی نهم

oloomweb.r98.ir/.../جواب+تمام+تحقیق+کنید+های+علوم+تجربی+نه...
شامل دو تحقیق : تحقیق شماره یک : افزایش دمای زمین. افزایش دمای زمین. اصلی‌ترین فعالیت انسانی که منجر به گرمای زمین می‌شود، سوزاندن سوخت‌های فسیلی (زغال‌سنگ، ...

تحقیق

saeid49.blogfa.com/
تحقیق - تحقیق علوم. ... رای آن که به مزیت های مکانیکی بالاتری دست یافت می توان دو یا چند قرقره ثابت و متحرک را با هم ترکیب کرد و یک ... علوم هفتم _ فصل 9.

[PDF]علوم پایه نهم دوم جزوه فصل - IDPay

https://idpay.ir/file/4945/download?token=yRMbBEcP
mmscience.mihanblog.com. وبالگ علوم دوره متوسطه اول. 1. جزوه فصل. دوم. علوم پایه نهم. برای دانلود این تحقیق. و پروژه های. درسی. دیگر. به. وبالگ زیر مراجعه فرمایید: ...
نی ریز پایگاه اموزش علوم تجربی. ... پاورپوینت های علوم پایه نهم. منتشر‌شده ۱۳-۰۷-۱۳۹۴ | توسط محمد جواد تاج بخش. Print Friendly. نام فایل:آموزش جامع علوم نهم ...

کلاس نهم

claas9.mihanblog.com/

دانلود محتوا درس سوم علوم تجربی نهم ... برچسب ها : کتاب های نهم، کلاس نهم، پایه نهم، کتاب پیام های آسمانی نهم، دانلود کتاب پیام های آسمانی نهم، دانلودکتاب پیام های ...

 

جمع آوری اطلاعات، فعالیت ها و... علوم پایه نهم - آموزش علوم متوسطه

mmscience.mihanblog.com/post/718
Oct 3, 2016 - برای دانلود پاورپوینت تمامی فصل های علوم نهم کلیک کنید · برای دانلود جزوات تمامی فصل های علوم نهم کلیک کنید · برای دانلود پاسخ فعالیت ها، جمع ...
برچسب‌ها: علوم نهمقلم سفید ... به فضا ) علوم نهم. پاورپوینت نگاهی به فضا کاری از گروه علوم و تحقیقات ... هدف سایت جواب دادن به فعالیتها و تمرین های کتاب نیست.

متوسطه اول - علوم تجربی

avval-motevasete.blogfa.com/category/8
Oct 7, 2016 - پاورپوینت درس اول فزیک دهم مخصوص رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی. دانلود در ادامه ی .... دانلود پاورپوینت از درس 1 تا 15 علوم تجربی پایه نهم ... تحقیق جمع آوری اطلاعات علوم نهم: عمق آب و انرژی آبتاز در اقیانوس هند و خلیج فارس.
علوم نهم - پاسخ آزمایش کنید ها،خود را بیازمایید،فکر کنید و....کتاب علوم نهم - - علوم نهم. ... مطالب علمی متنوع و مفید جهت استفاده دانش آموزان ، معلمان عزيز و ديگر علاقه مندان علوم پايه جمع آوری ... دانلود پاورپوینت های چرخه کربن(مربوط به فصل سوم علوم نهم)

تحقیق فصل 5 علوم تجربی کلاس نهم - پاورپوینت های علوم پایه

payeh.mihanpptx.ir/tag/تحقیق-فصل-5-علوم-تجربی-کلاس-نهم
این پاورپوینت شامل 40 اسلاید از متن اصلی کتاب می باشد . مناسب جهت دانش آموزان و معلمان برای تفهیم بهتر مطالب درسی . ارائه درس به بهترین…,تحقیق فصل 5 علوم ...

زیست،شيمي و فیزیک

oloomkade901.blogfa.com/
Feb 6, 2016 - زیست،شيمي و فیزیک - وبلاگی اختصاصی برای دانش آموزان پایه نهم و دهم - زیست،شيمي و ... با مراجعه به منابع معتبر، تحقیق کنید: ... برای دیدن پاسخ فکر کنید ها و خودرا بیازمایید های فصل چهارم علوم نهم به ادامه مطلب مراجعه کنید.
مشاهده و دانلود نمونه سوالات درسی از فصل با هم زیستن از گروه نهم. ... نهم · علوم نهم; با هم زیستن; بازگشت · تغییر درس تغییر فصل · فیلم سه دقیقه ای و کوتاه.

رشته تحصیلی علوم تجربی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/رشته_تحصیلی_علوم_تجربی
دانش‌آموز علاقه‌مند به رشته علوم تجربی باید پایه و بنیه علمی قوی در دروس زیست‌شناسی و زمین‌شناسی داشته و به‌راحتی از پس مسایل ریاضی، فیزیک و شیمی برآید.
همانطور که قولش را داده بودیم، مجموعه تمامی پاورپوینت های علوم پایه نهم ساخته شد و .... و نام خود را در آن ثبت کرده و به عنوان تحقیق شخصی خود ارائه دهید کلیک کنید!

برای دانلود بر روی لینک های زیر کلیک کنید. درس اول درس دوم درس سوم درس چهارم درس پنجم ,دانلود پاورپوینت فصل های 1 تا 5 علوم پایه نهم, مدرسه 20 | بزرگترین مرجع ...

 

آموزش علوم متوسطه - پاورپوینت های قابل ویرایش علوم پایه نهم

mmscience.ir/post/1006
May 28, 2017 - اگر باید به عنوان تحقیق یا پروژه خود پاورپوینتی عالی و با کیفیت درباره یکی یا چند تا از فصول علوم نهم بسازید، می توانید پاورپوینت های مورد ...

ماهیچه ها - علوم هشتم - آپارات

www.aparat.com/v/Gy5ag/ماهیچه_ها_-_علوم_هشتم
Nov 19, 2015
مدرسه مجازی ماهیچه ها - اسکلتی - قلبی و صاف ..... مدرس: آقای شیرعلی پور ............... برای مشاهده کامل فصل های علوم هشتم به سایت www.cmad.ir مراجعه.

هفـــــــــــ7ــــــــــــتم - پاورپوینت فصل نهم علوم پایه هفتم منابع انرژِی

haft7-mot.blogfa.com/.../پاورپوینت-فصل-نهم-علوم-پایه-هفتم-منا...
هفـــــــــــ7ــــــــــــتم - پاورپوینت فصل نهم علوم پایه هفتم منابع انرژِی - نمونه سوال برای هفتمی ها. ... تولیدی کیت های آموزشی کار وفناوری .::ششم + دوره های متوسطه::.
Sep 3, 2016 - به گزارش وب دا؛ رییس مرکز تحقیقات مراقبت های مبتنی... ادامه مطلب. ..... اعلام کلید اولیه سوالات آزمون های جامع علوم پایه و پیش کارورزی قطب ۹.

معرفی رشته تجربی | شغل های رشته تجربی - محصل ایرانی

irmohasel.com › مشاوره انتخاب رشته دبیرستان
Oct 14, 2016 - برای موفقیت در رشته تجربی قوی بودن در درس های علوم تجربی دوره راهنمایی و علوم ... برچسبانتخاب رشته اول متوسطه مشاوره انتخاب رشته پایه نهم ...
دبیرستان شاهد/متوسطه اول/علوم تجربی - پایه نهم - PDF های علوم متوسطه اول دبیرستان شاهد(هفتم،هشتم،نهم) - دبیرستان شاهد/متوسطه اول/علوم تجربی.
کتاب های پایه دوم ... فارسی دوم · آموزش قرآن · ضمیمه کتاب هدیه های آسمان ویژه اهل سنت دوم ... علوم تجربی دوم · کتاب کار هدیه های آسمان دوم ... فارسی مهارت های نوشتاری.

برنامه هاي درسي و سرفصل دروس(قديم)-معاونت آموزشی - دانشگاه علوم ...

education.tums.ac.ir/IPPWebV1C037/Persian_WebUI/.../WebSiteFile1071.aspx?...
بدين منظور و در اجراي بند 12 اصل سوم و اصول بيست و نهم و سي ام و بند 1 اصل چهل و ... 1 – 2- 2- نشانه شناسي و فيزيوپاتولوژي پس از اتمام دروس علوم پايه و در شش ماه اول .... هر كارورز موطف به ارائه يك رساله تحقيقي در يكي از زمينه هاي پزشكي مي باشد.
برای دیدن وانتخاب موضوع تحقیق به ادامه مطلب بروید ... برچسب‌ها: پایه هشتم. تاريخ : ۱۳٩٤/۳/٢٠ | ۱۱:٢٢ ق.ظ | نویسنده ... آزمون مرات · فیلم های آموزشی مکمل درس نهم. جستجو ...

معرفی رشته های انتخاب رشته پایه نهم - هیوا | سایت تخصصی مشاوره ...

www.heyvagroup.com/.../معرفی-رشته-های-انتخاب-رشته-پایه-نهم....

اگر کسی می خواهد رشته تجربی را در انتخاب رشته پایه نهم برگزیند باید مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه ...

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها